
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 766
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15946
Ext.Price$0.15946
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15946 | $0.15946 |
| 10 | $0.14258 | $1.42580 |
| 50 | $0.12749 | $6.37450 |
| 100 | $0.10538 | $10.53800 |
| 500 | $0.08711 | $43.55500 |
| 1000 | $0.08308 | $83.08000 |
| 3000 | $0.07923 | $237.69000 |
| 5000 | $0.07556 | $377.80000 |
